Klasik Masaj

Klasik Masaj

Klasik Masaj

Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve vibrasyon manipülasyonlarını içeren batı tekniği ile yapılan bir masajdır.

SIVAZLAMA (ÖFLERAJ): Klasik masaj öflerajla başlar ve öflerajla biter. Bölgesel olarak sıvazlama, tek elle, çift elle, avuç içiyle parmaklarla ya da el sırtıyla yapılabilir. Uygun bulunursa kolda ve baldırda tek elle yapılan sıvazlama sırt masajında iki elle uygulanabilir. Öfleraj kalp yönüne doğru derin basınçla uygulanır ki buna deri öfleraj denir. Başlangıç noktasına dönüşte yani ters yönde ise basınç azaltılır. Buna da yüzeysel öfleraj denir. Denizli Öfleraj Masaj yaptırmak isteyen herkesin bu deneyimi yaşamasını öneririz.

YOĞURMA (PETRİSAJ): Petrisaj kası doğrudan ele alan etkili bir masaj manipülasyonudur. Tek elle veya çift elle uygulanabilen yoğurma hareketleriyle kas sıkıştırılır ve esnetilir. Kas, tıpkı bir hamurun yoğurulmasına benzer tarzda hareket ettirilir. Petrisaj hareketi ile sıvazlamanın tersine yüzeysel fasya ve onun altındaki dokular sıkıştırılarak esnetilir. Denizli Petrisaj Masaj yaptırmak isteyenleri bekliyoruz.

FRİKSİYON: Başparmak, elin uçları veya elin bütünü ile yapılabilir. Belirli bölgeler üzerinde basınçla yapılan dairesel hareketlerdir. Dokular üzerindeki etkisi basıncın şiddetine göre değişir. Sertleşmiş deri dokularına uygulanan friksiyonda deri, deri altı doku üzerinde hareketlidir. Çok özel bir teknik olan friksiyon masajı Denizli Masaj Salonu Afrodit'te kaliteli ve uzman masözlerimizin narin elleri ile itinlı bir şekilde uygulanmaktadır.

DARBELEME: Kassal uyarı için yapılan bir masaj manipülasyonudur. Örneğin, sporda aktivite öncesinde hazırlık masajında kaslar darbelemeyle uyarılır. Uygulamada eller ritmik olarak o bölgeye çarptırılır. Tapotement spor dışında hastalık tedavilerinde kullanılabilir.

VİBRASYON (TİTREŞİM): Genellikle bütün avuçlu daha nadir olarakta parmak uçlarıyla uygulanır. El kaydırmadan doku üzerinde sabit kalır veya belli bir yönde yavaşça yürütülebilir. Çok kısa frekanslarla yapılan titreşim dokuya aktarılır. En nitelikli vibrasyon elektrikli masaj aletleriyle elde edilir. Kas spazmı çözücü ve ağrı azaltıcı etkisi vardır. 

Denizli Klasik Masaj salonu olarak Afrodit Masaj Spa Salonu kaliteli ve konusunda uzman profesyonel genç masözleri ile sizlere en iyi hizmeti verebilmek için sürekli kendini geliştirmektedir.